Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

V soboto, 1. 6. 2024 in v nedeljo 2. 6. 2024, so se učenke in učenci naše Osnovne šole Angela Besednjaka Maribor udeležili državnega šahovskega posamičnega prvenstva do 9 let ter državnega ekipnih tekmovanj v kategorijah dekleta in fantje do 12 let, ki je potekalo na Škofijski gimnaziji v Mariboru.

Na sobotnem državnem prvenstvu je barve naše šole zastopala Tia Živa Husel, ki je pridobila pomembne šahovske izkušnje in osvojila 19. mesto.

Na nedeljskem ekipnem državnem prvenstvu so našo šolo zastopali ekipi deklet in fantov.
Naša dekleta v postavi: Meta Marinović, Aida Denjo, Jovana Marko in Žana Vrtič Ferk, so v kategoriji dekleta do 12 let osvojile izjemno 2. mesto in se okitile z nazivom: državne ekipne viceprvakinje do 12 let.
Naši fantje v postavi: Aleksandr Konopatskyi, Erik Bračič, Adin Junuzović, Marko Marjanović in David Čelenka pa so osvojili odlično 8. mesto v državi.

V dekliški konkurenci je nastopilo 8 ekip, v fantovski konkurenci pa kar 22 ekip.
Dekleta in fantje se iz državnih prvenstev vračajo z uspehi, s katerimi se zapisujemo v sam vrh osnovnošolskega šaha v Sloveniji. Presrečni in ponosni!
Čestitke vsem tekmovalkam in tekmovalcem, ki so ponovno poskrbeli za izjemne dosežke na državnem nivoju.