V sredo, 10. 5. 2023, je bilo na Ptuju organizirano naslednje kolo v ciklusu Kadetskega šahovskega prvenstva Spodnjega Podravja v šolskem letu 2022/2023.

Tudi tokratno tekmovanje je bilo za naše šahiste, ki se ga je tokrat udeležilo 6 šahistk in ena šahistka naše šole, uspešno, s prikazanimi dobrimi partijami in odličnimi dosežki. Na tekmovanju, ki je potekalo v treh starostnih osnovnošolskih kategorijah, ločeno dekleta in fantje, smo bili pri fantih zastopani v vseh starostnih kategorijah. Pri dekleteih smo imelo svojo predstavnico v kategoriji dekleta do 9 let.

Pohvaliti velja vse učence naše šole, ki so z lepimi šahovskimi partijami dosegli odlične rezultate, posegli pa soo tudi po treh medaljah, ki so jih osvojili Aida, Aleksandr in Gašper.

Kategorija absolutno do 9 let:
1. mesto Aleksandr Konopatskyi

Kategorija dekleta do 9 let:
3. mesto Aida Denjo

Kategorija absolutno do 12 let:
6. mesto Marko Marjanović
8. mesto Davud Čelenka
10. mesto Uroš Bombek

Kategorija absolutno do 15 let:
2. mesto Gašper Drevenšek
8. mesto Rene Nikl