Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

Šahovsko obarvan petek je bil za naše šahiste nadvse uspešen, ki je bil obarvan z lepimi partijami in odličnimi dosežki.

Tekmovanja so potekala v starostnih kategorijah do 9, 12 in 15 let. Zastopani smo bili v prav vseh kategorijah, z izjemo deklet do 12 let.

Po medaljah so tokrat posegli 4 učenci OŠ Angela Besednjaka, in sicer:
Rebeka Koler, Rene Nikl in Aleksandr Konopatskyi s tretjim mestom ter Gašper Drevenšek z osvojenim prvim mestom.

Tokrat smo imeli kar nekaj zanimivih končnic. Prva je bila v kategoriji do 12 let, kjer kot mlajši nastopa Aleksandr Konopatskyi, ki je v dodatnem dvoboju zaradi vseh enakih kriterijev odigral zlato partijo z Aljažem Skarlovnikom. Gre za partijo, v kateri ima črni na voljo 4, beli pa 5 minut časa, pri čemer je črnemu dovolj remi za osvojitev boljšega mesta. Aleksandr je z remijem osvojil tretje mesto v kategoriji do 12 let in se po večih tekmovanjih, ko se je zaradi smole pri dodatnem kriteriju večkrat uvrščal na 4. ali 5. mesto, tokrat uspel in osvojil 3. mesto. Prav tako sta za zelo napeto vzdušje v zadnjem krogu tekmovanja do 15 let poskrbela Rene Nikl in Jakob Daić v medsebojnem dvoboju, v partiji, ki je odločila, kdo bo osvojil tretje mesto. To je uspelo Reneju. Gašper Drevenšek je tokrat pometel v močni konkurenci in z le enim oddanim remijem osvojil 6.5 točk od 7ih. Tokrat velja izpostaviti še Marka Marjanovića, ki se je prvič pomeril na šahovskem tekmovanju in osvojil zelo solidnih 3.5/7 točk.

Naša šola se lahko pohvali tudi z dejstvom, da v skupnem seštevku prepričljivo vodimo in se približujemo osvojitvi nove krone v skupnem seštevku.

Pohvaliti velja vse učence naše šole, ki so z lepimi šahovskimi partijami dosegli naslednje odlične rezultate: