Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

Poročilo iz 5. kola Štajerske kadetske lige v Mariboru ter 5. kola Kadetskega šahovskega prvenstva Spodnjega Podravja na Ptuju.

Tekmovanji sta potekali v petek, 10. 3. 2023 v Mariboru, in v sredo, 15. 3. 2023 na Ptuju.
Šahovsko obarvana petek in sreda sta bila za naše šahiste nadvse uspešna z dobrimi partijami in odličnimi dosežki.
Tekmovanja so potekala v starostnih kategorijah do 9, 12 in 15 let.

Po medaljah sta tudi tokrat posegla Aleksandr Konopatsky in Gašper Drevenšek, ki sta na Ptuju v kategoriji do 9 let oz. 15 let prepričljivo osvojila prvi mesti.

V Mariboru, na Štajerski kadetski ligi, sta imela tako Aleksandr kot Gašper smolo z drugim kriterijem (Bucholz), ki poleg osvojenih šahovskih točk v primeru enakega števila osvojenih točk, primerja še število osvojenih točk nasprotnikov, pri čemer je Gašper osvojil kolajno z 2. mestom z enakim številom točk kot prvouvrščeni, Aleksandr pa je osvojil 4. mesto z enakim številom točk kot tretjeuvrščeni.

Pohvaliti velja vse učence naše šole, ki so z lepimi šahovskimi partijami dosegli naslednje odlične rezultate: