V šolskem letu 2022/2023 poteka projekt »Rastem s knjigo OŠ« za sedmošolce že sedemnajstič.

»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Cilji nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« so:

• spodbujati dostopnost kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;
  • promovirati vrhunske domače ustvarjalce mladinskega leposlovja;
  • spodbujati bralno motivacijo šolarjev in njihov obisk splošnih knjižnic;
  • motivirati založnike za večje vključevanje sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Naši sedmošolci so obiskali knjižnico Nova vas, kjer jih je v svet aktualnega mladinskega branja popeljala gospa Agica Kovše. Učenci in učenke so se z nasmejanimi obrazi, polni novih znanj in vsak s svojo knjigo v roki vračali z dogodka proti šoli.

Prejeli so knjigo avtorjev Boštjana Gorenca, Jake Vukotiča (ilustracije) s pomočjo Kozme Ahačiča z naslovom Reformatorji v stripu.

In tako vsak dan znova skupaj navijamo za branje!

Janja Kajnik, Barbara Šimac in mag. Polonca Čontala