Minuli petek je bil za šahistke in šahiste OŠ Angela Besednjaka Maribor ponovno šahovsko obarvan. V petek, 14. 10. 2022, je namreč na Srednji gradbeni šoli potekalo 1. kolo Štajerske kadetske lige (ŠKL) v tekmovalnem ciklusu šolskega leta 2022/2023.

Tekmovanja v Štajerski kadetski ligi se je tokrat udeležilo 9 tekmovalk oziroma tekmovalcev OŠ Angela Besednjaka Maribor, ki so na tekmovanju prikazali odlične igre.Na tekmovanju, ki je potekalo v treh starostnih osnovnošolskih kategorijah, ločeno dekleta in fantje, smo bili zastopani v vseh starostnih skupinah.

Tokrat velja izpostaviti odlično formo Gašperja Drevenška, ki je rutinirano priigral 1. mesto v absolutni kategoriji do 15. let.

Zelo dobro se je z nasprotniki kosal tudi Alexandr Konopatskyi, ki je tekmoval v kategoriji do 12 let (med starejšimi) in dosegel odlično 7. mesto.

Pohvaliti pa velja vse učenke in učenci naše šole, ki so z lepimi šahovskimi partijami dosegli naslednje odlične rezultate:

Kategorija absolutno do 15 let:
1. mesto Gašper Drevenšek
13. mesto Jakob Daić
14. mesto Rene Nikl
16. mesto Dorian Šober
23. mesto Ernad Pajalić

Kategorija dekleta do 15 let:
7. mesto Rebeka Koler

Kategorija absolutno do 12 let:
7. mesto Aleksandr Konopatsky
26. mesto Uroš Bombek