Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

Pred dvema letoma je naša šola bila vključena v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. Glavni slogan projekta, skupaj s krovno aktivnostjo je bil: Gremo peš s kokoško Rozi.

V duhu projekta in z veliko željo, da bi se naši učenci na poti v šolo in iz nje družili, razvijali samostojnost ter se seveda gibali, bomo del dejavnosti izvedli ponovno. V tednu od 19. do 23. 9. 2022 bomo s kokoško Rozi prihajali v šolo peš, s kolesom, skirojem, rolko in z organiziranimi (en osebni avto pripelje v šolo več otrok) ter javnimi prevozi (avtobus). PROSIMO VAS, DA NAM PRI TEM POMAGATE. Spodbudite svoje otroke, da v naslednjem tednu pridejo v šolo in domov peš.

Namen dejavnosti, ki bodo potekale na naši šoli je, da učenci razmišljajo in se izobražujejo o trajnostni mobilnosti.

Cilj projekta je sprememba potovalnih navad osnovnošolcev v luči trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šol, zmanjšanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok in krepitev njihovega zdravja.

V projekt so vključeni vsi učenci naše šole.

Učenci bodo skupaj z učitelji dnevno spremljali trajnostne prihode, ki jih bomo beležili tudi na skupni oglasni deski.

 

Veselimo se vašega sodelovanja!

Prilagodi izgled strani