Letos je potekala že 32. Župančičeva frulica – tekmovanje za mlade deklamatorje in pripovedovalce ter mlade pesnike.

Našo šolo je na tekmovanju za najboljše osnovnošolske deklamatorje zastopala šestošolka Zoja Cebe, ki se je s prepričljivo in doživeto deklamacijo ene izmed predpisanih pesmi (Dejan Bedrač: Slavna muha) med 115-imi deklamatorji iz 30-ih slovenskih osnovnih šol uvrstila na predizbor, v katerem je pred tričlansko strokovno komisijo nastopilo 48 deklamatorjev in kjer je še enkrat dokazala, da sodi med odlične deklamatorje.

Tekmovanja za najboljše osnovnošolske pesnike, katerega tema je bila »ZAČETI NA NOVO, ZAČETI PO ZELENO«, sta se udeležili tudi naši sedmošolki Iza Okretič in Maša Lešnik, ki sta s svojimi pesmimi prepričali tričlansko komisijo ter prejeli posebno pohvalo. Svoji pesmi bosta recitirali na Trubarjevanju v soboto, 4. 6. 2022, ob 17. uri v Vetrinjskem dvoru.

Vsem sodelujočim učenkam iskreno čestitamo!

Mentorici Manuela Knezoci Kop in Polonca Čontala