Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

V petek, 25. 3. 2022, so učenci Osnovne šole Angela Besednjaka Maribor sodelovali na spletnem šahovskem tekmovanju, petem kolu Štajerske kadetske lige (ŠKL). Gre za tekmovanje, ki je tokrat, z obljubo organizatorja, zadnjič potekalo preko spleta.

Tekmovanja v Štajerski kadetski ligi se je tokrat udeležilo 10 tekmovalcev OŠ Angela Besednjaka.

Na tekmovanju, ki je potekalo v treh osnovnošolskih kategorijah, smo bili zastopani v vseh starostnih skupinah in posegli po kar treh medaljah.

4. mesto Nuša Drevenšek, 2.5 točk.

Tokrat velja izpostaviti Vida Plavčaka, ki je prvič osvojil medaljo na šahovskem tekmovanju, Luko Bombeka, ki je osvojil 3. mesto v kategoriji do 15 let in Gašperja Drevenška, ki še vedno kaže odlično formo in je že tretjič zapored osvojil prvo mesto v kategoriji do 15 let.

Prav tako se je naša OŠ Angela Besednjaka zaradi odličnih predstav in dosežkov v skupnem seštevku zavihtela na vodilno mesto med 39-imi osnovnimi šolami, ki tekmujejo v Štajerski kadetski ligi. Prvič v tem ciklusu smo prehiteli do sedaj vodilno OŠ Selnica ob Dravi.

V prilogi nekaj utrinkov iz spletnega tekmovanja.