Tajništvo: 02 450 10 90 | Odjava prehrane: 02 450 10 98 info@abesednjak.si
Select Page

V petek, 4. 6. 2021, se je s 5. krogom zaključila Štajerska kadetska liga z novim odličnim dosežkom OŠ Angela Besednjaka, ki je tekmovanje letos zaključila na drugem mestu, tokrat med 38-imi sodelujočimi osnovnimi šolami.

Točke za to izjemno uvrstitev so dali seštevki prvih treh najboljših tekmovalk/tekmovalcev v kategorijah do 15, 12 in 9 let.

Tekmovanja so zaradi Covid-19 potekala preko spleta, kar je imelo za posledico, da smo v najmlajši kategoriji – do 9 let, imeli žal samo enega predstavnika.

Za osnovno šolo Angela Besednjaka so se uvrstile mnoge šahovsko bolj poznane osnovne šole, premoč pa smo tokrat, po treh zmagoslavnih letih, morali priznati samo Osnovni šoli Selnica ob Dravi.

Pri tem velja izpostaviti, da so se v spletni Štajerski kadetski ligi odlično kosali učenke in učenci OŠ Angela Besednjaka: v kategoriji do 9 let, Davud Čelenka, doseženih 219 točk in skupno 6. mesto. V kategoriji do 12 let: Jakob Daić, doseženih 205 točk in skupno 8. mesto, Matic Smaka, doseženih 174 točk in skupno 11. mesto v kategoriji do 12 let ter Dorian Šober, doseženih 145 točk in skupno 16. mesto. V kategoriji do 15 let: Luka Bombek, doseženih 40 točk in skupno 25. mesto, Nuša Drevenšek, dosežena 101 točka in 5. mesto med dekleti do 15 let ter Gašper Drevenšek, doseženih 244 točk in skupno 3. mesto v kategoriji do 15 let.

Na tokratnem, zadnjem, 5. turnirju, so učenci naše šole, tokrat jih je tekmovalo 7,  ponovno dosegli naslednje odlične uvrstitve:

– Davud Čelenka, 3. mesto med fanti do 9 let in 5. mesto absolutno,
– Jakob Daić, 2. mesto med fanti do 12 let in 3. mesto absolutno do 12 let,
– Gašper Drevenšek, 2. mesto absolutno v kategoriji do 15 let,

– Matic Smaka, 9. mesto absolutno do 12 let,
– Dorian Šober, 16. mesto absolutno do 12 let,
– Nuša Drevenšek, 5. mesto med dekleti do 15 let,
– Luka Bombek, 11. mesto absolutno v kategoriji do 15 let,

Tako so naši učenci v zadnjem tekmovalnem krogu osvojili kar 3 medalje, za kar jim še posebej čestitamo.

Seveda pa veljajo čestitke vsem tekmovalkam in tekmovalcem OŠ Angela Besednjaka, ki so skozi minulo šolsko leto zastopali našo osnovno šolo ter na ta način poskrbeli, da  je v vitrino naše osnovne šole ponovno prišel šahovski pokal, tokrat za osvojeno 2. mesto v skupnem seštevku 5-ih turnirjev Štajerske kadetske lige, tekmovanja, ki se ga redno udeležujejo tekmovalci iz Štajerske, Koroške in Prekmurja.

V upanju, da naslednje leto igramo šah ob šahovnicah in ne preko spleta, vas lepo pozdravljam!

Poročilo pripravil:
Miran Drevenšek

Prilagodi izgled strani