Spoštovani,

naša šola sodeluje v mednarodnem projektu ŠOA – Spominjajmo se, ki ga koordinira Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, pod okriljem Holocaust Education Trust Ireland.

Vsi programi v projektu nagovarjajo javnost za trajno pomnjenje in spominjanje na največje zlo 20. stoletja; da ne bi bilo nikoli pozabljeno, predvsem pa – da se ne bi nikoli in nikjer več ponovilo.

Na naši šoli smo dan spomina na holokavst zaobjeli v večmesečni projekt (literarno-likovno-spletni dogodek) z naslovom Tudi drevesa jokajo, ki zajema več aktivnosti.

Prvo aktivnost v sklopu projekta so naši učenci izvedli že oktobra 2020 na šolskem dvorišču, ko so posadili rumene žafrane (krokuse), dogajanje pa so tudi posneli in pripravili videoposnetek.

Sodelovali so: Rok Černetič, Almir Beqiraj, Julija Šimenc, Horvat Ela, Matic Orozel in Gaja Pap.

Ob prihodu v šolo bomo ob nasajenih žafranih postavili tudi spominsko tablo z napisom.

Vabljeni k ogledu.

Avtor videoposnetka: Rok Černetič