V nedeljo, 6. 12. 2020, smo izvedli Miklavžev spletni šahovski turnir, na katerem je sodelovalo kar 22 tekmovalk in tekmovalcev – učencev, sester, bratov, očetov in ljubiteljev OŠ Angela Besednjaka. Ne boste verjeli, a spletnega turnirja se je udeležil tudi sam Sv. Miklavž, ki je pokazal, da pozna šahovsko igro, a smo si vseeno bili enotni, da je veliko boljši pri raznašanju daril. A tudi glede tega je bil letos malce raztresen, darila pozabil in se izgovoril, da bo sodelujoče učence obdaril z darilci po vrnitvi v šolske klopi, saj da mu je obisk na domovih tekmovalcev preprečila omejitev prečkanja občinskih meja. No, mi ga vsekakor držimo za besedo.

Napete partije so v domove prinesle nekaj kraljevskega vzdušja, igrali smo namreč kraljevsko igro! Nekaj utrinkov iz šahovskega turnirja so nam posredovali starši otrok, ki so se pomerili na nedeljskem spektaklu. Sicer pa je bil to že osmi v seriji jesenskih spletnih turnirjev. Tudi tokrat so se nam na tekmovanju pridružili novi tekmovalci, katerih udeležbe smo vedno zelo veseli.
Toplo vabljeni na naše naslednje turnirje!

Poročilo pripravil: Miran Drevenšek