4. oktobra obeležujemo Svetovni dan živali, ko se po vsem svetu spomnimo na naše štirinožne prijatelje in živali, ki so del našega vsakdana. Na ta dan želimo poudariti pomen spoštovanja in odgovornega ravnanja z živalmi ter se zavzeti za njihovo zaščito in dobrobit.
Še posebej zapuščene živali potrebujejo našo pomoč, zato smo se odločili, da bomo tudi na naši šoli izvedli posebno akcijo zbiranja hrane in dodatkov, s katero bomo pomagali živalim v Zavetišču Maribor.
Naši učenci so pripravili risbe ter z njimi okrasili zaboj, v katerem boste lahko oddali vse prispevke, ki bodo nato predani zavetišču.

Z današnjim dnem bomo zbirali:
• suho in mokro hrano za pse in mačke,
• posip za mačje stranišče,
• odeje,
• igrače za živali.

Akcija zbiranja bo potekala vse do četrtka, 24. 10. 2024 v zaboju, ki bo v avli šole.

Vabimo vas, da skupaj stopimo korak naprej in pokažemo, da znamo biti srčni, odgovorni in solidarni do živali, ki potrebujejo našo pomoč. Naj bo Svetovni dan živali tudi priložnost za razmislek o tem, kako pomembno je sožitje z naravo in vsemi živimi bitji.

Hvala vam za sodelovanje in podporo!