Včeraj smo na šolo obeležili Evropski dan jezikov, ki ga praznujemo vsako leto 26. septembra. To je dan, ko praznujemo jezikovno raznolikost našega kontinenta in poudarjamo pomen učenja jezikov.

Zakaj je učenje jezikov pomembno? Evropa je dom več kot 200 jezikov, med katerimi so tako uradni jeziki kot tudi številni regionalni in manjšinski jeziki. Učenje jezikov nam omogoča, da bolje razumemo različne kulture, lažje komuniciramo in sodelujemo z ljudmi iz drugih držav ter gradimo mostove med narodi.

Jeziki nam odpirajo vrata v svet, saj z njimi pridobimo priložnosti za potovanja, delo v tujini in navezovanje novih prijateljstev. Poleg tega pa učenje jezikov izboljšuje tudi naš spomin, koncentracijo in celo logično razmišljanje.

Učenci so pripravili nekaj risb na današnji dan, ki smo jih razstavili v šoli.

Naj bo Evropski dan jezikov za vse nas priložnost za praznovanje jezikovne raznolikosti in priložnost za učenje!

Aktiv učiteljev tujih jezikov