V torek, 5. 10. 2021, so imeli učenci predmetne stopnje kulturni dan, v okviru katerega so se ukvarjali z literaturo in se tudi sami prelevili v umetnike.

Šestošolci so se po branju oz. poslušanju zgodbe »Lojza iz vesolja« najprej pomerili v kvizu, nato so se v svojih zgodbah podali na potep po mestu z vesoljko Lojzo, za tem pa so iz odpadnega materiala izdelali zelo zanimiva in svojevrstna vesoljska plovila.

Sedmo- in osmošolci so se ukvarjali s poezijo – prebirali so pesmi in spoznali življenje in delo enega najbolj priljubljenih slovenskih pesnikov Toneta Pavčka, za tem pa so se tudi sami preizkusili v vlogi pesnic oz. pesnikov – iz njihovih pesmi so nastale »razredne pesniške zbirke«.

Devetošolci so se ukvarjali z dramatiko – spoznali so svetovno znano Skakespearjevo tragedijo Romeo in Julija ter življenje in delo avtorja, svojo kreativnost pa so izrazili v izdelovanju družabnih iger na obravnavano tematiko.

Kulturni dan je minil v prijetnem vzdušju, učenci pa so ponovno postregli s svojimi edinstvenimi »kreacijami«.

Foto: R. Černetič (Foto krožek)