USPOSABLJANJE ZA VOŽNJO KOLESA V PROMETU – KOLESARSKI IZPIT

Spoštovani starši!

Vsi učenci so ki so ob koncu lanskega šolskega leta uspešno opravili teoretični del ter spretnostni in prometni poligon, lahko v začetku šolskega leta opravljajo vožnje v prometu za opravljanje izpita za kolo.

TEHNIČNI PREGLED bo že v petek, 3. 9. 2021. Za 6. a bo ob 17.00 h, za 6. b ob 17.20 h, za 6. c ob 17.40h. Priporočljivo je, da imajo učenci svoje kolo. Pred prihodom na tehnični pregled preverite obvezno opremo na kolesu in jo po potrebi usposobite ali dokupite.

VOŽNJA V PROMETU

Z vožnjo kolesa v prometu nekateri začnejo že v ponedeljek, 6. 9. 2021. Vožnje bodo potekale v manjših skupinah, po pet učencev z enim učiteljem. Urnik voženj bo objavljen sproti, na šolski oglasni deski. Vožnje v prometu bodo potekale v popoldanskem času septembra in oktobra. Izpitna vožnja je predvidena sredi oktobra.

Za opravljanje vožnje v prometu morajo biti izpolnjeni naslednji pogoji:

1. starost učenca – dopolnjenih mora imeti 10 let
  2. uspešno opravljen izpit iz teorije
  3. uspešno opravljena vožnja na spretnostnem in prometnem poligonu
  4. tehnično brezhibno in cestno opremljeno kolo (ki je lahko tudi izposojeno)
  5. uporaba varnostne čelade (prednostno svoje) – ta mora biti pregledana in testirana po standardu CE EN 1078 in je za učence do 18. leta obvezna
  6. podpisano soglasje staršev (smo že zbrali lansko šolsko leto).

Obveščanje v povezavi z dejavnostmi UZVK bo potekalo sproti.

Lepo pozdravljeni!

Saša Pišek in Marko Kolarič